جراحی پلک چشم

جراحی پلک چشم

جراحی پلک چشم  که اصطلاحا بلفاروپلاستی گفته میشود، برای برداشتن پف پلک ها، اصلاح افتادگی پلک و برداشتن پوست اضافی آنها طراحی شده است ( جراحی پلک افتاده ) .البته پف پلک ها به دلیلی بالا رفتن سن نمیباشد همیشه ، بلکه در مواردی پف پلک ها یکی از علائم بیماری های متابولیکی مثل کم کاری یا پرکاری تیروئید میباشد. بدیهی است در چنین وضعیتی  به جای اصلاح پف پلک با جراحی پلک چشم ، باید بیماری متابولیکی را درمان کرد.
تاثیر افزایش سن برروی پلک بالا و پایین، کمی با یکدیگر متفاوت است. در پلک بالا این تاثیر معمولا به شکل افزایش تدریجی مقدار پوست پلک، خود را نشان می دهد.در مواردی این افتادگی پلک میدان دید فرد را کاهش میدهد ، اما تظاهر افزایش سن در پلک پایین معمولا به شکل پف پلک وچین های ظریف و بیرون زدگی کیسه های چربی بروز می کند.

 

جراحی زیبایی پلک برای برطرف کردن افتادگی ( جراحی پلک افتاده  )  و از بین بردن پف چشم استفاده میشود .یکی از روش های برداشتن پلک مزاحم انجام بلفاروپلاستی میباشد.اگر پلک بالا دارای چین و چروک های زیادی باشد  ، پوست اضافه برروی مژه ها می افتد و میدان دید محیطی فرد را محدود می کند. قسمت بالایی و خارجی میدان دید بیشتر از بخش های یگر تحت تاثیر قرار میکیرد  . این محدودیت دید ممکن است به هنگام مطالعه و رانندگی مشکلاتی ایجاد میکند. بدیهی است که انجام بلفاروپلاستی جراحی پلک افتاده  در چنین فردی، علاوه براینکه وضعیت چشم ها و پلک های وی را بهتر میکند، محدودیت میدان بینایی وی رانیز برطرف می کند.
در بیشتر نژادها پلک بالا دارای یک چنین عارضه ای هستند ، اما در بعضی از نژادها مثل نژاد زرد، این چین وجود ندارد و یک پلک اضافه روی پلک اصلی آنها را گرفته است. با عمل بلفاروپلاستی یا جراحی پلک چشم می توان پلک این افراد را اصلاح کرده و چین طبیعی را ایجاد میکند.

جراحی پلک چشم

با استفاده از جراحی زیبایی پلک چشم و جراحی زیبایی ابرو اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید

روش های بیهوشی جراحی پلک چشم

عمل بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک با بیهوشی ، نیمه بیهوشی و بی حسی موضعی قابل انجام است.

بی حسی موضعی مثل حالتی است که فرد در دندانپزشکی نقطه ای از دهانش بی حس میشود. در این روش ماده بی حس کننده لیدوکایین فقط در محل عمل که در اینجا اطراف پلک است، تزریق می شود.قاعدتا  با این کار، پلک بی حس می شود و بیمار در حین جراحی پلک چشم دردی را متوجه نخواهد بود، اما داروی تزریقی در جراحی زیبایی فقط احساس درد را از بین میبرد، ولی اضطراب بیمار به قوت خود باقی است.

در جراحی پلک چشم به روش های  نیمه بیهوشی ، علاوه براینکه اطراف پلک به وسیله جراح بی حس میشود ، متخصص بیهوشی نیز از طریق رگ، داروهای ضددرد و ضد اضطراب را به بیمار تزریق خواهد کرد. این داروها بیمار را به خواب عمیق و خوشایندی فرو میبرند.

در روش بیهوشی کامل ، بیمار کاملا از هوش میرود.پلک های فوقانی و تحتانی را می توان به صورتمجزا یا همزمان مورد عمل جراحی زیبایی قرار داد.

عمل جراحی پلک چشم

جراحی پلک چشم برای پلک بالا:

روی چین طبیعی پلک برش زده میشود لذا احتمال اینکه بعد از جراحی زیبایی پلک چشم جای برش روی پلک ها بماند، بسیار کم است. بعد از برداشتن از پوست و نسج زیر پوستی در صورت نیاز کیسه های چربی نیز برداشته شده و محل برش با نخ بسیار نازک بخیه ئزده خواهد شد.

جراحی پلک چشم برای پلک پایین:

اگر میزان پف پلک پایین و بیرون زدگی چربی های زیر پلک به اندازه زیادی باشد  محل برش کاملا زیر خط مژه ها خواهد بود تا جای اسکار آن مشخص نباشد . در این صورت علاوه بر خارج کردن چربی های اضافه می توان پوست اضافی پلک را برداشت اما اگر میزان بیرون زدگی چربی ها خیلی زیاد نباشد و پوست پلک نیز در اندازه معمولی باشد می توان چربی ها را از طریق برشی واقع در سطح داخلی پلک خارج کرد.حسن این نوع جراحی زیبایی پلک چشم آن است که برشی در ری پوست به وجود نمی آیدو ضمنا بهبودی و ترمیم آن نیز سریع تر است.
بعد از جراحی زیبایی پلک چشم ممکن است اطراف چشم دچار کبودی و تورم شود . در عمل جراحی زیبایی پلک خشکی چشم نیز معمول است که برای از بین بردن  آن می توانید از قطره اشک مصنوعی استفاده کنید . تورم و کبودی اولیه در عرض یکی دو هفته برطرف می شود اما چند ماه طول می کشد تا نتیجه نهایی عمل جراحی زیبایی پلک قابل مشاهده شود . محل برش جراحی پلک به تدریج کم رنگ می شود و ممکن است تا یک سال زمان نیاز داشته باشد تا محل برش به طور کامل برطرف شود. نتیجه عمل زیبایی پلک چشم دائمی است. با این وجود زمان در حال گذر است و بدیهی است که گذشت زمان می تواند بر روی تمام بدن از جمله بر روی پلک های جراحی تاثیر داشته باشد.

پلک های فوقانی و تحتانی را می توان به صورت همزمان با جراحی زیبایی پلک انجام داد.

 

jarahizibaee.ir

دیدگاهتان را بنویسید